وکیوم کولر گازی چیست و چه موقع باید وکیوم کولر گازی انجام شود؟

کولر گازی دایکین

وکیوم کولر گازی به چه معنایی است

وکیوم به معنای تخلیه رطوبت و هوای درون سیستم خنک کننده و به وجود آمدن خلاء برای تزریق گاز مبرّد می باشد هر چه عمل وکیوم و تخلیه بهتر انجام شود مقدار خنک کنندگی دستگاه بیشتر شده و برای سرد کردن مدت زمان کمتری کمپرسور باید کار نماید در نتیجه برق کمتری مصرف و مدت عمر وسیله خنک کننده افزایش می یابد.

به چه علت باید کولر گازی را وکیوم کنیم؟

علت وکیوم کردن کولر گازی گرفتن هوا و رطوبت داخل لوله های کولر گازی میباشد. وکیوم کردن کولر گازی کمک میکند تا هوا و رطوبت احتمالی موجود در درون لوله ها و کولر گازی گرفته شود تا گازی که داخل کولر گازی زده میشود به صورت خالص باشد و هیچ ناخالصی درون سیکل وجود نداشته باشد درضمن وجود رطوبت احتمالی داخل سیگل کولر گازی سبب آسیب دیدن جبران ناپذیر کولر گازی میشود.

چه هنگامی باید وکیوم کولر گازی را انجام داد؟

بهترین زمان انجام وکیوم زمان نصب و راه اندازی دستگاه می باشد.

ولی متأسفانه به علت هایی برخی از شرکت هایی که  نمایندگی نصب کولرهای گازی را دارند به این مهم اهمیّت لازم را نداده و نصّابها هم شانه از بار این مسئولیّت خالی نموده و غالباً کولرهای گازی بدون اینکه وکیوم شوند راه اندازی و تحویل مشتری می گردد. بیشتر مردم و حتی برخی از فروشندگان عمده کولرگازی هم هیچ اطلاعی از وکیوم کردن نداشته و این عدم اطلاع سبب ضرر و زیان به مردم و در کل به اقتصاد کشور می گردد. به ویژه که در این شرایط تحریم باید بیشترین بهره را از امکانات موجود نموده و از اسراف و تبذیر و خرابی ها جلوگیری نماییم جدای از اینکه اینگونه سهل انگاری ها حق الناس می آورد و عواقب بدش برای افرادی است که به این موارد اهمیّت نمی دهند.

با دقت به اهمیت بالایی که وکیوم کردن کولر گازی دارد ما این نیاز را احساس کردیم که اگر روزی شما خودتان قصد نصب کولر گازی خود را داشتید عمل وکیوم کولر گازی را هم حتما انجام دهید.

نمایندگی کولر گازی دایکین