واحد فن کویل انواع محصولات را پوشش می دهد و به کاربران، مشخص کننده ها و نصب کننده های مختلف در کشورهای و مناطق مختلف، به ویژه در رابطه با اندازه محصول و قابلیت تولید، متفاوت خواهد بود.

 

واحد فن کویل به طور عمده به دو نوع اصلی تقسیم می شود: ضربه از طریق و کشیدن از طریق. همانطور که از اسم ها می بینیم، در نوع اول، فن ها به گونه ای قرار می گیرند که از طریق مبدل حرارتی ضربه می زنند و در نوع دیگری طرفداران بعد از کویل قرار می گیرند به طوری که از طریق آن از هوا عبور می کنند. ترسیم از طریق واحدهای گرمایشی در نظر گرفته می شوند، به طور معمول، آنها بهتر از مبدل حرارتی استفاده می کنند. با این حال آنها گران تر هستند، زیرا آنها نیاز به یک شاسی برای نگه داشتن طرفداران دارند در حالی که یک واحد ضربه ای به طور معمول شامل مجموعه ای از طرفداران به طور مستقیم به سیم پیچ متصل می شود.

 

واحد فن کویل ممکن است پنهان یا در معرض اتاق یا محدوده ای قرار گیرد که در خدمت آن باشد.

 

یک واحد کویل فن در معرض ممکن است به صورت دیوار نصب شده، مستقل یا سقف نصب شده باشد و به طور معمول شامل یک محفظه مناسب برای محافظت و پنهان شدن واحد واحد فن کویل با پنجره باز هوا و تنظیم کننده پخش هوا در این محفظه برای توزیع هوا است.

 

یک واحد فن کوئل پنهان معمولا درون یک مجاورت سقف و یا سرویس منطقه نصب می شود. دریچه عقب عقب و پخش کننده تهویه مطبوع، به طور معمول در سقف قرار می گیرند، به داخل و خارج از واحد کویل فنر منتقل می شوند و در نتیجه امکان انعطاف پذیری زیادی برای قرار دادن مشبک ها را با توجه به طرح سقف و / یا طرح پارتیشن درون فضا. این کاملا شایع است که هوای بازگشتی مجاز نباشد و از خلأ سقف به عنوان یک مجاورت هوایی بازگشت استفاده شود.

 

کویل از یک کارخانه مرکزی آب گرم یا سرد دریافت می کند و از طریق انتقال حرارت از گرما خارج می شود یا گرما را به هوا می افزاید . واحد های فن کویل به طور سنتی می توانند ترموستات داخلی خود را داشته باشند یا می توانند با یک ترموستات از راه دور کار کنند. با این حال، و همانطور که در بسیاری از ساختمان های مدرن با سیستم مدیریت انرژی ساختمان (BEMS) رایج است ، کنترل واحد فن کویل با یک کنترل کننده دیجیتال محلی یا ایستگاه (همراه با سنسور دمای اتاق و کنترل کننده سوپاپ مربوط) مرتبط با BEMS از طریق یک شبکه ارتباطی، و از این رو قابل تنظیم و قابل کنترل از یک نقطه مرکزی، مانند یک کامپیوتر پایان سرپرستان است.

 

واحدهای کویل فنیل آب گرم و یا سرد را از طریق یک سیم پیچ به وجود می آورند تا فضایی ایجاد شود. این واحد آب گرم یا سرد خود را از یک کارخانه مرکزی یا اتاق مکانیکی حاوی تجهیزات برای حذف حرارت از حلقه بسته مرکزی ساختمان می گیرد. تجهیزات مورد استفاده می تواند شامل ماشین آلات مورد استفاده برای حذف حرارت از قبیل یک چیلر یا برج خنک کننده و تجهیزات برای اضافه کردن گرما به آب های ساختمان مانند دیگ بخار و یا بخاری تجاری .

 

واحدهای کویل فن به دو نوع تقسیم می شوند: واحدهای فن کویل دوطبقه یا واحدهای فن کویل چهار لوله. واحدهای فن کویل دو لوله دارای یک (1) منبع تغذیه و یک (1) لوله بازگشتی هستند. لوله تهیه آب سرد یا گرم به واحد بسته به زمان سال. واحدهای فن کویل چهار لوله دارای دو (2) لوله های عرضه و دو (2) لوله های بازگشت است. این اجازه می دهد تا آب گرم و یا سرد برای ورود به واحد در هر زمان داده شده است. از آنجایی که اغلب لازم است گره های مختلفی از ساختمان را در همان زمان حرارت داده و خنک کنند، به علت تفاوت در میزان تلفات حرارتی داخلی یا گرما، واحد کوپن چهار لوله ای بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

واحدهای کویل فن ممکن است به شبکه های لوله کشی با استفاده از طرح های توپولوژی مختلف مانند "بازگشت مستقیم"، "بازگشت معکوس" یا "جداسازی سری" متصل شوند. نگاه کنید به کتاب ASHRAE "سیستم ها و تجهیزات 2008"، فصل 12.

 

بسته به درجه حرارت آب سرد انتخاب شده و رطوبت نسبی فضای، احتمال دارد که کویل خنک کننده جریان ورودی هوا را کاهش دهد و به عنوان یک محصول از این فرایند، گاهی اوقات میله ای ایجاد می کند که باید حمل به تخلیه واحد فن کویل دارای یک سینی تخلیه هدف طراحی شده با اتصال تخلیه برای این منظور است. ساده ترین وسیله ای برای تخلیه میعانات گازی از چند واحد فن کویل خواهد بود توسط شبکه ای از لوله های گذاشته شده به سقوط به نقطه مناسب است. متناوبا می توان یک پمپ تراکم مورد استفاده قرار داد که در آن فضا برای چنین لوله های گرانشی محدود شده است.

 

کنترل سرعت موتورهای فن در یک واحد فن کویل برای کنترل خروجی گرمایشی و خنک کننده مورد نظر از واحد مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از تولیدکنندگان کنترل سرعت را با تنظیم شیپور خاموشی بر روی یک ترانسفورماتور AC که قدرت را به موتور فن متصل می کنند، انجام می دهند. به طور معمول این امر در مرحله راه اندازی ساخت و ساز ساختمان نیاز به تعدیل دارد و بنابراین برای یک عمر با سرعت ثابت تنظیم می شود. تولید کنندگان دیگر تولید کننده موتورهای خازنی دائمی خرد شده (PSC) با شیپور خاموشی سرعت در سیم پیچ ها را تنظیم می کنند و برای سرعت های مورد نظر برای طراحی واحد فن کویل تنظیم می شوند. یک سوئیچ انتخاب سریع سرعت (Off-High-Medium-Low) برای ساکن اتاق محلی برای کنترل سرعت فن ارائه می شود. به طور معمول این سوئیچ انتخاب سرعت به ترموستات اتاق است، و به صورت دستی تنظیم شده است و یا توسط ترموستات اتاق دیجیتال به طور خودکار کنترل می شود. سیستم های مدیریت انرژی ساختمان را می توان برای کنترل سرعت اتوماتیک و کنترل دمای هوا استفاده کرد. موتورهای فن معمولا AC Saded Pole یا خازن دائمی Split هستند. تحولات اخیر بیشتر شامل طراحی بی سیم بدون سیگنال DC با تغییر الکترونیکی است.

فروش اینترنتی فن کویل و کولر گازی دایکین