دایکین

تفاوت بین AHU و FCU

  • طبقه بندی شده در زیر اشیاء | تفاوت بین AHU و FCU

 

ahu_bookAHU در مقابل FCU

 

AHU و FCU هر دو در سیستم HVAC گنجانده شده است. دومی مخفف است که سیستم های چندگانه گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع را توصیف می کند. AHU، به طور کامل به عنوان واحد تهویه هوا شناخته شده متفاوت از FCU یا واحد فن کویل است.

 

AHU ها معمولا به یک سیستم مرکزی سیستم تهویه مطبوع متصل می شوند در حالی که FCU می تواند کار کند یا خودش نصب شود. به همین دلیل، اغلب AHU است که برای تهویه یک کل ساختمان استفاده می شود در حالیکه FCU ها در فضاهای کوچکتر و اغلب محلی استفاده می شوند. جای تعجب نیست که AHU سیستم HVAC بزرگتر است و نه اشاره به آن، FCU نیز به عنوان نسخه کوچکتر AHU در نظر گرفته شده است. در این رابطه FCU های کوچکتر می توانند واحد های ترمینال نامیده شوند.

 

به دلیل حجم سیستم AHU، معمولا از هوا خارج از محیط استفاده می کند. بدین ترتیب، آن را از هوای بیرون می کند و آن را در داخل مجاورت با استفاده از کانال های خاصی می سازد در حالی که سیستم FCU بر خلاف آن، هوا را در داخل گردش می دهد. دومی معمولا سیستم کانال ندارد و به همین دلیل است که به وضوح کوچکتر از اندازه است که قبلا ذکر شد. این فقط از سیم پیچ و فن ساده تشکیل شده است.

 

به طور معمول، AHU ها دارای ویژگی های خاصی هستند که در نوع FCU وجود ندارد. AHU دارای بخش های مختلف برای گرم کردن و حتی رطوبت است. FCU ها بخش هایی مانند این ندارند. شاید تنها مزیتی که FCU نسبت به AHU دارد، این است که به طور کلی، FCU ها همچنین می توانند آب را در حالی که AHU ها اساسا هوا را کنترل می کنند، انجام دهند.

علاوه بر این، AHU ها می توانند چندین فن یا دمنده را در سیستم خود نصب کنند. به طور سنتی، دمنده های AHU در نقطه ای قرار می گیرند که کانال ها از آن می آیند یا در انتهای انتهای واحد حمل کننده هوا قرار می گیرند. FCU ها روشی متفاوت برای blowers دارند. به دلیل اندازه کوچک آن، طرفداران آنها معمولا در فضای همانند واحد قرار می گیرند. نتیجه یک سر و صدا ناخوشایند جزئی است که می تواند در مجاورت شنیده شود. این می تواند به عنوان تنها مزیت مطلوب سیستم FCU در نظر گرفته شود.

 

خلاصه:

1. AHU معمولا یک سیستم بزرگتر از FCU است.

2. AHU پیچیده تر از FCU است و AHU اغلب در موسسات یا فضاهای بزرگتر استفاده می شود.

3. سیستم AHU معمولا کانال های هوا را از طریق مجاری کانال در حالی که FCU هیچ مجوزی ندارد.

4. سیستم AHU در خارج از هوا رفتار می کند در حالی که FCU اساسا مجددا بازیافت یا پخش می کند.

5. AHU دارای بخشی برای گرم کردن و رطوبت است در حالی که FCU هیچ کدام ندارد.

6. FCU اغلب مشاهده می شود پر سر و صدا از AHU.

 

فروش اینترنتی فن کویل و کولر گازی دایکین